Opony letnie Michelin Energy Saver+ zostały stworzone dla kierowców, którzy wzięli sobie do serca raporty dotyczące globalnego ocieplenia i zanieczyszczenia powietrza. Jak wskazuje nazwa tego modelu, Energy Saver+ powstały, by można było pokonywać kolejne setki kilometrów zużywając mniej paliwa. Efekt ten udało się osiągnąć. Michelin stworzył jedne z najoszczędniejszych opon na rynku. Naturalnie, jest to model, który powinien zainteresować również osoby szukające sposobów na ekonomiczną jazdę. Wysoka cena zakupu Michelin Energy Saver+ również nie jest już problemem. Ich premiera była na tyle dawno, że cena zdążyła spaść do pułapu strawnego dla polskich kierowców.

Właściwości Michelin Energy Saver+

Jak opony Michelin Energy Saver+ poradziły sobie w testach? Wyniki z lat 2016 oraz 2013 pokazują, że w niektórych rozmiarach Energy Saver+ potrafią zdominować konkurencję. Szczególnie dobrze radziły sobie w wersji 185/60 R15 oraz 205/55 R16.

Najważniejszą zaletą Michelin Energy Saver+ pozostaje jednak niewielkie zużycie paliwa. Cała konstrukcja została podporządkowana temu celowi. Poprawiono wzór bieżnika w stosunku do modelu Energy Saver (czyli poprzednika), zwiększono powierzchnię styku opony z podłożem, co przełożyło się większą przyczepność, a także zmieniono nieco mieszankę surowcową.

Dużą zaletą jest także ich wysoka wytrzymałość. Na obniżenie kosztów eksploatacji wpływ fakt, że opon Michelin Energy Saver+ nie trzeba zbyt szybko wymieniać na nowszy model. Bieżnik zużywa się znacznie wolniej – w niektórych testach można znaleźć informacje o szacunkowo 20% dłuższym czasie eksploatacji w porównaniu z konkurencyjnymi modelami.

W Michelin Energy Saver+ zastosowano technologię Eco N Grip, której zadaniem jest utrzymanie niższej temperatury gumy podczas jazdy. Zmniejszenie nagrzewania bezpośrednio przekłada się na stopień zużywania opony, więc im chłodniejsza guma, tym dłużej opony nam posłużą. Ma to szczególnie duże znaczenie w warunkach letnich, gdy asfalt jest mocno rozgrzany. Efekt ekonomiczny wzmacnia także dodatkowa warstwa polimerów pod bieżnikiem.

Minusem jest natomiast niewielka oferta rozmiarowa. Michelin Energy Saver+ powstały jedynie na felgi o średnicach od 14” do 16”. Istnieje za to możliwość kupienia modelu o wzmocnionej konstrukcji – oznaczonego skrótem XL.

Dla kogo opony Michelin Energy Saver+?

Opony Michelin Energy Saver+ powstały dla osób, które stawiają na ekonomię jazdy. Mimo tego udało się stworzyć model o doskonałej przyczepności i właściwościach, które pozwalają na bezpieczną, dynamiczną jazdę w mieście. Jeśli pokonujesz przede wszystkim miejskie ulice i szukasz oszczędnego modelu na codzienne trasy, to Energy Saver+ sprawdzą się znakomicie.

Warto też pamiętać, że nie są to pierwsze opony Michelin z serii Energy Saver. Ich poprzedniczki bez plusa również sprawdzają się znakomicie, a można kupić je po jeszcze korzystniejszych stawkach. Jeśli więc zakup Michelin Energy Saver+ przekracza planowany budżet, możesz rozejrzeć się za modelem bez plusika w nazwie.

Seria Energy Saver nie jest natomiast właściwym wyborem dla osób szukających modeli na trudne warunki na drodze lub do jazdy sportowej. Mimo że potrafią sobie one dobrze poradzić, to z pewnością w tej cenie możliwe jest znalezienie modeli skuteczniej realizujących sportowe cele.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here