Ogumienie Uniroyal MS Plus 77 to propozycja z 2013 roku, jednak nawet po kilku sezonach wciąż wymieniane jest w czołówce godnych polecenia kompletów zimowych. Oczywiście od tej pory powstało wiele lepszych opon, jak chociażby Goodyear UltraGrip, Nokian WR D4 czy Bridgestone Blizzak LM001, jednak kierowcy nadal chętnie inwestują właśnie w Uniroyala. Co przemawia na korzyść tych zimowek i czym różnią się od poprzedniej generacji (MS Plus 66)?

Opony zimowe Uniroyal MS Plus 77 – dobre pod każdym względem

Jeśli prześledzisz wyniki testów ogumienia (np. niemieckiego automobilklubu ADAC) możesz zauważyć dużą rozbieżność w ocenach tego samego modelu w różnych kategoriach. Bywa, że opona zapewniająca doskonałą przyczepność na oblodzonej nawierzchni, zupełnie zawodzi pod względem trwałości i ekonomii jazdy. Wysokie noty w kilku kategoriach równoważą kiepskie oceny z innych parametrów – w rezultacie do czołówki rankingu mogą trafić opony, które generują znaczny hałas,  podwyższają koszty zużycia paliwa czy zużywają się zbyt szybko. Nie można tego powiedzieć o Uniroyal MS Plus 77 – to opony dobre w każdej kategorii, wprawdzie bez spektakularnych zwycięstw w rankingach, ale i bez porażek. Dzięki temu możesz czerpać pełny komfort z jazdy, ale przede wszystkim możesz liczyć na bezpieczeństwo podczas trudnych warunków i cieszyć się długotrwałym użytkowaniem.

Dlaczego właśnie Uniroyal MS Plus 77?

Najważniejszą zaletą, która predysponuje opony  MS Plus 77 do miana zimowek z wyższej półki, jest zachowanie na śliskiej nawierzchni. Producent zastosował wytrzymałą mieszankę gumy i krzemionki, co pozwoliło uzyskać ogumienie zachowujące bardzo dobrą przyczepność w strugach deszczu i topniejącym śniegu. Dzięki usztywnieniu bloków bieżnika opony zwiększają stabilność podczas jazdy po okręgu i tym samym usprawniają pokonywanie trudnych zakrętów.

Choć Uniroyal MS Plus to opony zimowe, docenisz je zwłaszcza podczas obfitych opadów deszczu – inżynierowie marki zaprojektowali wysoce efektywny jodełkowy bieżnik z systemem otwartych kanalików, który usprawnia prowadzenie samochodu podczas deszczu. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w MS Plus 77 są również wąskie beleczki w rowkach przyspieszające odprowadzanie wody – tym sposobem kierujący  pojazdem może liczyć na lepszą przyczepność i skrócenie drogi hamowania na mokrej nawierzchni.

Jednak szeroko pojęta ochrona przed aquaplaningiem i znakomita kierowalność w czasie opadów to nie jedne zalety Uniroyal MS Plus 77. Wprawdzie nie należą do najtańszych, ale w kategorii zużycie bieżnika wypadają nader zadowalająco – posłużą Ci bardzo długo, a producent zapewnia aż 5-letnią gwarancję.

Czym różni się Uniroyal MS Plus od poprzedniego modelu?

Opony starszej generacji MS Plus 66 doczekały się ulepszeń w zakresie trakcji i prowadzenia na śniegu, hamowania i kierowalności na mokrej nawierzchni, aquaplaningu (obwodowego i poprzecznego), komfortu jazdy oraz hamowania na lodzie. Największą poprawę parametrów udało się uzyskać w zakresie aquaplaningu (o 3% i 5%), dzięki czemu opony zimowe MS Plus 77 zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo podczas pokonywania zakrętów i lepiej chronią przed niekontrolowanym poślizgiem na jedni ociekającej wodą czy pośniegowym błotem. To po prostu ulepszona wersja bardzo dobrych opon, która doskonale sprawdzi się zarówno podczas srogiej zimy, jak i wiosennych roztopów czy jesiennych wahań temperatury.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here