Jeśli dany produkt spełni oczekiwania klientów i dobrze sobie radzi w rankingach konsumenckich, prędzej czy później doczeka się swej kontynuacji. Takie zjawisko można zaobserwować w literaturze, branży filmowej i… w przemyśle oponiarskim. O ile jednak sequel książki czy filmu bardzo często okazuje się gorszy od pierwowzoru, o tyle nowe generacje opon zwykle są udoskonaloną wersją swoich poprzedników. Nie inaczej jest z letnimi oponami Sava Intensa UHP 2 dedykowanymi posiadaczom aut klasy premium i sportowych. Nie tylko są lepsze od poprzedniego ogumienia o tej samej nazwie, ale również dobrze sobie radzą na tle konkurencyjnych marek. Jeśli zatem szukasz nowych opon do swojego szybkiego wozu, chętnie przybliżymy Ci charakterystykę dzieła słoweńskiego producenta.

Komu polecamy opony Sava Intensa UHP 2?

Aby określić docelowego klienta na produkt spółki Goodyear Dunlop Sava Tires, musimy rozszyfrować nazwę – otóż określenie UHP to skrót od Ultra High Performance. W ten sposób określa się samochody o bardzo wysokich właściwościach jezdnych, czyli wyposażonych  w mocny silnik i przeznaczonych do agresywnej jazdy. Krótko mówiąc, Sava Intensa UHP 2 to opony sportowe, przeznaczone dla wymagających kierowców. Ale czy na pewno? Ogumienie kwalifikuje się do klasy budżetowej, tymczasem posiadacze aut luksusowych i sportowych celują w opony segmentu premium. Czy  tanie opony faktycznie są w stanie spełnić oczekiwania kierowców zaprawionych  w dynamicznej i szybkiej jeździe? Sprawdźmy to.

Sava Intensa UHP 2 – mocne, bezpieczne i ciche

Nie będziemy rozpływać się nad słoweńskim ogumieniem, ale przedstawimy suche fakty. Otóż prawie wszystkie rozmiary opon Sava Intensa UHP 2 (poza 225/45 R17) zostały oznaczone jako XL (Extra Load), a więc są to opony o podwyższonym indeksie nośności. Oznacza to, że opony znoszą większe obciążenie przy maksymalnej prędkości niż standardowe ogumienie w tym samym rozmiarze.

Sava Intensa UHP 2 zostały wyposażone również w rant ochronny (wszystkie rozmiary), który chroni bieżnik przed wytarciem lub pęknięciem na przykład wskutek otarcia o krawężnik czy inną twardą przeszkodę.

Nawet kierowcy preferujący agresywną jazdą mają na względzie swoje bezpieczeństwo i pod tym względem ogumienie Sava Intensa UHP 2 nie zawodzi. Opony zostały odznaczone etykietą unijną „A” w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. To najwyższa nota, zatem możesz się spodziewać, że słoweńskie opony sprawują się doskonale także podczas intensywnych opadów. Dla porównania, poprzednia generacja, Sava Intensa UHP, w tej samej kategorii uzyskała noty B-C.

Oczywiście ogumienie zachowuje się przyzwoicie także w słoneczne dni, co jest zasługą usztywnianych bloków zewnętrznego barku, które usprawniają hamowanie na suchej drodze.

Miłym zaskoczeniem jest również poziom hałasu – opony te emitują zaledwie  66-68 dB, czyli mniej więcej tyle, co wysokiej klasy odkurzacz. Ciche opony przekładają się na komfort jazdy, a więc nawet bardzo wymagający klienci powinni być zadowoleni.

W porównaniu ze swoim pierwowzorem Sava Intensa UHP 2 wypada lepiej również w kategorii efektywność paliwowa. Podczas gdy poprzednie otrzymały oceny E-F, opony drugiej generacji zostały oznaczone notami B-E. Producent popracował nad wpływem opon na zużycie paliwa, co czyni je ekonomicznymi zarówno pod względem ceny, jak i późniejszego użytkowania.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here