Za produkty marki Kleber odpowiada największy europejski producent ogumienia samochodowego – koncern Michelin. Dla wielu osób taka wzmianka to najlepsza rekomendacja produktu, jednak dla większości kierowców ważniejsze od logo są parametry opon. Tym razem mamy do czynienia z ogumieniem zimowym klasy średniej, wyprodukowanym na potrzeby właścicieli aut kompaktowych i miejskich, sedanów i minivanów. Klasyfikacja sugeruje, że opony Kleber Krisalp HP2 stanowią optymalne połączenie atrakcyjnej ceny z dobrą jakością. Czy użytkownicy mogą to potwierdzić? Czy rozwiązania zastosowane przez producenta rzeczywiście zapewniają najlepsze osiągi w swojej klasie? Sprawdźmy.

Kleber Krisalp HP2 – na deszcz, śnieg i odwilż

Kierunkowy bieżnik to najczęściej spotykane rozwiązanie w oponach zimowych – tak jest również w przypadku ogumienia francuskiej marki. Do największych zalet takiej rzeźby należy aktywne zapobieganie akwaplanacji, czyli utracie przyczepności na drodze zalanej wodą. Opony kierunkowe skracają drogę hamowania na mokrej nawierzchni, wykazują doskonałe właściwości trakcyjne i dbają o bezpieczeństwo podczas dynamicznej jazdy. Można więc potwierdzić, że model Krisalp HP2 poradzi sobie zarówno podczas deszczowej zimy, jak i wiosennej odwilży.

Oprócz kierunkowej rzeźby bieżnika opony Kleber Krisalp HP2 mogą pochwalić się licznymi lamelami o pofalowanym i prostym kształcie. Gęsto rozmieszczone rowki dosłownie „wgryzają się” w śnieg, dzięki czemu zapewniają doskonałą przyczepność podczas ruszania, jazdy pod górkę, wchodzenia w zakręty czy hamowania – wszystko oczywiście w typowo zimowej scenerii.

Opony zimowe Kleber Krisalp HP2 zapowiadają się bardzo dobrze także pod względem kierowalności – zwróć uwagę na szeroki grzbiet poprzecinany poprzecznymi nacięciami. Takie rozwiązanie pozwala na pewne i stabilne prowadzenie auta na zróżnicowanej nawierzchni.

Zdaje się także, że ogumienie nie należy do głośnych – wytłumianie hałasu to zasługa optymalnie ukształtowanych rowków.

Zimówki Kleber – oferta i etykieta unijna

Opony Krisalp HP2 należą do klasy średniej, więc możesz spodziewać się przyzwoitych cen i zadowalających parametrów. Za jedną sztukę tego modelu zapłacisz od 170 do nawet 1000 zł, oczywiście w zależności od rozmiaru. Rozbieżność cen jest dość spora, przy czym najpopularniejszy rozmiar (205/55 R16) kupisz w komplecie za ok. 2100 zł. Rzeczony model występuje w wersji XL – a więc doskonale nadaje się do samochodów wymagających  opon o podwyższonej nośności. Oprócz opon wzmacnianych producent proponuje kilka modeli wyposażonych w rant ochronny na feldze – rozpoznasz je po oznaczeniu FR.

Parametry opisane za pomocą etykiety unijnej zachowują wysoki poziom (jak na opony klasy średniej). Zimówki Kleber Krisalp HP2 bardzo dobrze zachowują się podczas deszczu, o czym świadczy nota „C” w kategorii hamowanie na mokrej nawierzchni. Z kolei ocena „C” dla oporów toczenia sugeruje, że opony mogą przynieść zauważalną poprawę w wydatkach na paliwo. Wynik 72 dB (dwie fale) w badaniu hałasu zewnętrznego jest obiektywnie przeciętny – trzeba jednak zaznaczyć, że opony zimowe z bieżnikiem kierunkowym nigdy nie należą do najcichszych.

Warto rozważyć ten model również ze względu na dożywotnią gwarancję – co w praktyce oznacza możliwość złożenia reklamacji do 10 lat od daty produkcji lub do czasu minimalnego dopuszczalnego zużycia.

Kleber Krisalp HP2 – opinie

Kierowcy dość wysoko ocenili ten model, przy czym za najważniejsze zalety uznano: brak uciążliwego hałasu (do 80 km/h), zachowanie przyczepności na różnego rodzaju nawierzchni, brak śladów zużycia po całym sezonie, komfort jazdy po nierównościach.

W opinii konsumentów Kleber Krisalp HP2 po prostu spełniają wymogi dobrej opony zimowej – sprawnie ruszają na śniegu, radzą sobie z błotem pośniegowym, zapewniają poczucie bezpieczeństwa nawet na oblodzonej drodze. Bieżnik sprawuje się dobrze także podczas rozwijania prędkości autostradowych – choć niektórzy zwracają uwagę na duży hałas, inni chwalą opony za stabilną jazdę nawet po zmrożonej nawierzchni.

Oczywiście nie brakuje głosów negatywnych i odradzających zakup modelu Krisalp HP2, jednak to raczej odosobnione przypadki. Najwięcej osób oceniło opony na bardzo dobre, noty wzorowe i dobre przyznała podobna liczba kierowców. Oceny dostateczne i słabe należą do rzadkości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here