Oklejenie samochodu folią – jak zrobić to prawidłowo?

0
706

Kierowcy coraz częściej decydują się na oklejenie swojego auta folią. Przede wszystkim w celu zmiany wyglądu samochodu oraz ochrony lakieru. Ważne jest jednak, aby takie oklejenie przeprowadzone zostało prawidłowo. Warto zatem wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas oklejania samochodu.

Dlaczego warto?

Jedną z głównych zalet oklejenia samochodu folią jest możliwość szybkiej zmiany koloru auta. Co ważne, jest to metoda niedroga i odwracalna. Poza tym oklejenie samochodu folią skutecznie chroni lakier przed zniszczeniem. Folie do oklejania samochodów są niezwykle trwałe i wytrzymałe. Dzięki temu folia stanowi skuteczną ochronę przed otarciem, odpryskiwaniem czy blaknięciem lakieru samochodowego. Dlatego też wielu kierowców decyduje się na oklejenie samochodu po prostu folią bezbarwną. Folia jest także dobrym rozwiązaniem w przypadku uszkodzenia lakieru. Może bowiem skutecznie przesłonić wszelkie wady na lakierze.

Jak prawidłowo okleić auto?

Aby cieszyć się z zalet oklejenia auta folią należy przede wszystkim zrobić to w sposób prawidłowy. Wiedzieć trzeba, że nie jest to proces łatwy. Dlatego jeśli ktoś nie ma w tym doświadczenia, lepszym rozwiązaniem będzie wybór profesjonalnej firmy. Oklejanie auta rozpocząć należy od bardzo dokładnego umycia samochodu. Następnie konieczne jest odtłuszczenie lakieru. Kolejnym krokiem jest dobór właściwej folii. Na rynku dostępne są folie podstawowe oraz wylewne. Folia podstawowa służy do oklejania powierzchni płaskich. Jest bowiem mniej elastyczna w porównaniu z folią wylewną. Ta służy do oklejania miejsc nierównych, np. wgłębień. Nakładając folię wylewną pamiętać należy o używaniu opalarki. Dzięki temu folia dostosuje się do powierzchni, na którą jest nakładana. Na koniec należy powierzchnię należy wygładzić i usunąć ewentualne pęcherzyki powietrza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here