Warunki wynajmu długoterminowego samochodu

Skoro już blisko co trzeci fabrycznie nowy samochód w Polsce jest finansowany w formie wynajmu długoterminowego, to możemy oficjalnie napisać: ta usługa jest hitem i została świetnie przyjęta przez polskich kierowców. Na wynajem decydują się nie tylko przedsiębiorcy, ale również osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Z pewnością zachęcają do tego korzystne warunki wynajmu długoterminowego samochodu. O najważniejszych z nich przeczytasz w naszym artykule.

Kto może wynająć samochód?

Wynajem długoterminowy jest propozycją skierowaną do dwóch grup:

  1. Przedsiębiorców, którzy coraz częściej rozważają skorzystanie z opcji wynajmu, jako alternatywy dla klasycznego leasingu samochodowego.
  2. Osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, które nie dysponują środkami na zakup gotówkowy czy wkład własny do kredytu samochodowego.

Na jak długo można wynająć samochód?

Tę kwestię regulują obowiązujące w Polsce przepisy. Umowa wynajmu długoterminowego pojazdu jest zawierana na okres minimum 24 miesięcy.

Czy trzeba wykupić auto po zakończeniu umowy?

Nie ma takiego obowiązku. To najemca decyduje o sposobie zakończenia umowy. Może po prostu zwrócić kluczyki, wziąć kolejny samochód w ramach nowej umowy wynajmu długoterminowego, jak i zdecydować się na wykupienie auta po aktualnej cenie rynkowej.

Od czego zależy wysokość opłaty abonamentowej?

W ramach umowy wynajmu długoterminowego najemca spłaca nie cenę początkową pojazdu, ale utratę wartości auta – to najważniejsza różnica w porównaniu z leasingiem czy kredytem. Dzięki temu opłata abonamentowa jest stosunkowo niska, a jej ostateczna wysokość zależy od wielu zmiennych, m.in. klasy pojazdu, rodzaju silnika, poziomu wyposażenia, marki itd.

W kwotę abonamentu wliczona jest również obsługa pojazdu ze strony wynajmującego. Obejmuje to m.in. serwis, ubezpieczenie, sezonową wymianę opon, likwidację ewentualnej szkody czy pojazd zastępczy na czas naprawy. Najemca nie musi się niczym przejmować, dzięki czemu wynajem stanowi bardzo atrakcyjną propozycję dla osób ceniących sobie wygodę i chcących tylko użytkować samochód, nie tracąc czasu na jego obsługę.

Czy są jakieś ograniczenia?

Wynajmujący w umowie określa warunki użytkowania samochodu. Podlegają one indywidualnym negocjacjom. Podstawowe ograniczenie stanowi limit kilometrów – na przykład na poziomie 20 czy 25 tysięcy rocznie.

Jak uzyskać najkorzystniejsze warunki wynajmu długoterminowego samochodu?

To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę iBemo, platformy internetowej z najlepszymi ofertami wynajmu długoterminowego od autoryzowanych dealerów Grupy Bemo (m.in. Ford, Volvo, Mercedes, Mazda, Citroen, Peugeot czy Hyundai).

Z poziomu platformy możesz samodzielnie ustalić korzystne dla Ciebie warunki wynajmu, dobrać opcje dodatkowe i poznać ostateczny koszt. Umowę zawrzesz online, a samochód możesz odebrać w jednym z kilkunastu salonów Grupy Bemo w całej Polsce.

Więcej o warunkach wynajmu długoterminowego samochodu czytaj w artykule na stronie https://ibemo.pl/warunki-wynajmu-dlugoterminowego-samochodu-co-trzeba-wiedziec-o-tej-usludze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here