Nowe auta jeszcze taniej – jak oszczędzać na zakupie?

Chcesz zdecydować się na kupno nowego samochodu, ale nie chcesz przepłacać? W takim przypadku warto wiedzieć, gdzie szukać obniżek!

Zdecydowana większość Polaków kupuje samochody używane. Na nowe pojazdy decyduje się mniejszość, co wynika głównie z ich wysokich cen. Nowe pojazdy mają jednak wiele zalet – nie tylko możemy mieć pewność co do ich nienagannego stanu technicznego i wizualnego, ale dodatkowo możemy otrzymać na nie gwarancję i skorzystać z wielu dodatkowych bonusów zależnie od oferty.

Ceny nowych samochodów rozpoczynają się od około 35-40 tysięcy złotych i sięgają kilkuset tysięcy złotych. Gdy także myślisz o kupnie nowego pojazdu, ale nie chcesz przepłacać, warto wiedzieć, jak zapłacić jeszcze mniej!

 Kupuj w promocjach

Przede wszystkim warto poszukiwać różnych promocji, dzięki którym będzie można zapłacić za pojazd jeszcze niższą cenę niż zwykle.

Wiele salonów dealerskich, na przykład salon Auto Plaza z Warszawy, który oferuje pojazdy Forda, w tym takie jak Ford Mondeo nowy, ma dla swoich klientów ciekawe propozycje pozwalające na zapłacenie za nowy pojazd jeszcze mniej niż w konkurencyjnych salonach.

Zdecyduje się na auto pod koniec roku

Spore sumy możemy zaoszczędzić także wtedy, gdy na zakup auta zdecydujemy się pod koniec roku – to właśnie wtedy mają miejsce wyprzedaże roczników. Salony pozbywają się tracących wartość pojazdów z mijającego rocznika, aby zrobić miejsce dla tych z najnowszego.

Podczas wyprzedaży roczników można zaoszczędzić najczęściej od kilku do kilkunastu tysięcy złotych na nowym modelu.

 Negocjuj cenę

Nie każdy kupujący pamięta również o tym, że ma możliwość negocjowania cen z dealerem. Przy umiejętnej negocjacji można oszczędzić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych w zależności od wyjściowej ceny pojazdu.

W przypadku, gdy dealer nie może zaoferować obniżki ceny, często może w zamian zaproponować klientowi dodatkowe bonusy, na przykład dorzucić do samochodu bezpłatnie zestaw wymiennych dywaników, komplet opon zimowych albo inne gratisy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here