Znasz markę Nokian? Bardzo możliwe, że nazwa tego brandu nie jest Ci obca. Nokian cieszy się w Polsce dużą sympatią konsumentów. Chętnie kupujemy opony tego producenta, bo charakteryzują się one dobrym stosunkiem ceny do jakości. Za przyzwoite pieniądze kierowca może otrzymać bardzo dobrą oponę. Nokian WR D3 potwierdza tę opinię.

Co warto wiedzieć o Nokian WR D3?

Czego spodziewać się po oponach zimowych? Przede wszystkim odpowiednio zaprojektowanego bieżnika, który pozwoli na ograniczenie ryzyka poślizgów na drodze pokrytej śniegiem, lodem, ale również błotem lub wodą. Opony zimowe kojarzą się przede wszystkim z odpornością na utratę przyczepności na śniegu, jednak w rzeczywistości dobre “zimówki” muszą być zaprojektowane tak, by radziły sobie w różnych warunkach. Zdarzają się ciepłe i suche zimy, innym razem mamy ciągłe opady deszczu lub duże ilości roztopionego śniegu. Wreszcie czasem przychodzi czas na oblodzenie, gdy po opadach nagle spadnie temperatura. Śmiało można powiedzieć, że Nokian WR D3 dobrze poradzi sobie podczas wszystkich pogodowych zawirowań. To opony, które zdecydowanie warto mieć w sezonie jesienno-zimowym.

Z sukcesem zaimplementowano to kilka rozwiązań, bez których nie mogą obyć się dobre opony zimowe. Po pierwsze, Cool Touch Design, czyli technologia mająca zmniejszać opory toczenia. Dzięki temu opony mają niższe tarcie, co przekłada się na powolniejsze zużywanie i redukcję spalanego paliwa. Po drugie, Nokian WR D3 bardzo dobrze radzą sobie z odprowadzaniem błota – inżynierowie Nokian postanowili zastosować specjalne odrzutniki błota, które nie pozwalają na to, by roztopiony śnieg czy błoto po deszczu przylegało do opony. Wprost przekłada się to na większą przyczepność.

Nokian WR D3 mają też istotną zaletę, której często próżno szukać nawet na szczytach klasy premium. Wielu producentów koncentruje się na zwiększaniu przyczepności opon, zmniejszaniu oporów toczenia i powierzchni styku z nawierzchnią. Jednocześnie zapomina się o właściwościach akustycznych. Tymczasem dla kierowców, korzystających z auta na potrzeby dojazdu do pracy czy podczas urlopowych zimowych wypraw, akustyka ma równie duże znaczenie. Głośne dudnienie opon przy większych prędkościach jest po prostu męczące. Nokian stworzył jednak rozwiązanie, które nazwano Silent Sidewall Technology. W praktyce oznacza ono, że ściany boczne opony zostały tak przygotowane, by redukować poziom hałasu. Jednocześnie parametry jezdne opony nadal są bardzo dobre.

Dla kogo Nokian WR D3?

Nokian przygotował szerokie spektrum rozmiarów. Opony Nokian WR D3 dostępne są w wersjach od 13” do 17”. Takie wymiary pokrywają całe spektrum pojazdów osobowych – zarówno małe auta, jak i średniej wielkości pojazdy rodzinne mogą otrzymać te opony zimowe. Z uwagi na wysoką jakość i przystępną cenę, polecamy je wszystkim kierowcom, którzy po prostu szukają porządnych “zimówek” do codziennej jazdy. Nokian WR D3 nie pozwolą może na bicie nowych rekordów prędkości, ale właściwie wykonają zadanie, do którego zostały stworzone.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here