Jeśli jeździsz mało i głównie po mieście, wybór opon zimowych z pewnością nie spędza Ci snu z powiek. Wystarczy dobra przyczepność i przyzwoita cena, aby podjąć decyzję bez zbędnego zastanowienia.Optyka zmienia się diametralnie, jeśli pokonujesz długie trasy w różnorodnych warunkach – wtedy oczekujesz wręcz ideału. Ale czy bezpieczne i trwałe opony, zapewniające komfortową jazdę i niskie koszty paliwa, rzeczywiście istnieją? W kategorii opon letnich znacznie łatwiej znaleźć ogumienie, które spełnia wszystkie najważniejsze wymagania kierowców. Z zimówkami jest znacznie gorzej – dobra przyczepność często nie idzie w parze wytrzymałością, a opory toczenia i komfort jazdy zwykle pozostawiają wiele do życzenia. Jednak ten schemat zupełnie nie pasuje do opon Continental ContiWinterContact TS850 – to bez wątpienia czarny koń (nomen omen) sezonu zimowego.

Jakie rozwiązania zastosował producent ContiWinterContact TS850?

Na wstępie warto zaznaczyć, że mamy do czynienia z oponami klasy premium zaprojektowanymi dla samochodów osobowych klasy średniej i kompaktowych. Docelowego klienta można określić mianem „statystycznego Kowalskiego”, dla którego priorytetami będą bezpieczeństwo i ekonomia. Taki kierowca nie pędzi „ile fabryka dała” i nie wchodzi ostro w oblodzone wiraże – to raczej odpowiedzialny przedstawiciel klasy średniej, który często podróżuje z rodziną i robi co najmniej 10-15 tys. km rocznie.

Niemniej opony Continental ContiWinterContact TS850 nie zawodzą także podczas dynamicznej jazdy i pokonywania nieodśnieżonych wiejskich dróg – opinie kierowców potwierdzają, że ten model nie zawodzi w żadnych warunkach. O wszechstronności tego ogumienia świadczą zastosowane technologie, w tym:

 1. kierunkowy bieżnik – najlepszy na wodę i błoto pośniegowe
 2. brak rowków obwodowych – większa powierzchnia styku bieżnika z nawierzchnią, a więc lepsza przyczepność na śliskiej drodze
 3. duża liczba krawędzi – lepsza kierowalność i stabilność podczas wchodzenia w zakręty
 4. wydłużone, gęsto rozmieszczone lamele – większa przyczepność, co przekłada się na sprawniejsze ruszanie i krótsze hamowanie
 5. twardy wypełniacz i wzmocniona stopka – dobra kierowalność i niskie zużycie paliwa
 6. zoptymalizowana mieszanka gumowa – elastyczność na mrozie, wolniejsze ścieranie na suchej nawierzchni

Dzięki połączeniu wyżej wymienionych technologii opony ContiWinterContact TS850 wygrywają w cuglach plebiscyt na nowoczesne ogumienie zimowe. Z jednej strony doskonale sprawdzają się podczas każdej zimowej pogody (mróz, śnieg, odwilż), a z drugiej zadowalają pod względem ekonomicznym – nie tylko wolno ulegają ścieraniu, ale i przyczyniają się do niższych wydatków na paliwo.

Jak opony ContiWinterContact TS850 wypadają w testach?

Myślisz, że opisy producenta to typowe „obiecanki-cacanki”, które ulegną szybkiej weryfikacji pod wpływem nieudolnej walki drogowców z intensywnymi opadami? Cóż, te opony możesz sprawdzać przez cały sezon, a i tak nie znajdziesz ich słabych stron. Najlepszym tego dowodem są opinie zadowolonych kierowców, ale i profesjonalne testy motoryzacyjne przeprowadzone przez takie organizacje i magazyny jak ADAC, Auto Bild czy Auto, Motor und Sport. Bieżnik Continental ContiWinterContact TS850 wielokrotnie trafił na szczyt podium w testach opon zimowych, przy czym w roku 2014 zdobył zaszczytne 14. miejsce w rankingu najlepszych opon zimowych na świecie!

A oto kilka odznaczeń, które bez wątpienia dowodzą kunsztu inżynierów marki Continental:

Rok 2012:

 • 1 miejsce w teście Auto Zeitung dla rozmiaru 205/55 R16
 • 1 miejsce w teście ADAC dla rozmiaru 205/55 R16
 • 2 miejsce w teście Auto, Motor Und Sport dla rozmiaru 205/55 R16

Rok 2013:

 • 1 miejsce w teście ADAC dla rozmiaru 185/60 R15
 • 1 miejsce w teście ADAC dla rozmiaru 225/45 R17
 • 1 miejsce w teście ACE/GTÜ dla rozmiaru 185/60 R15

Rok 2014:

 • 1 miejsce w teście ADAC dla rozmiaru 195/65 R15
 • 1 miejsce w teście Auto Express dla rozmiaru 205/55 R16
 • 1 miejsce w teście ADAC dla rozmiaru 175/65 R14

Rok 2015:

 • 1 miejsce w teście Auto Bild dla rozmiaru 180/65 R15
 • 1 miejsce w teście Auto Zeitung dla rozmiaru 185/65 R15
 • 1 miejsce w teście ADAC dla rozmiaru 205/55 R16

Rzadko się zdarza, aby jeden model opony zdobył tyle najwyższych pozycji w najbardziej prestiżowych testach motoryzacyjnych. Rankingi nadal Cię nie przekonują? W takim razie zerknij na etykietę modelu Continental ContiWinterContact TS850. Opony uzyskały bardzo dobrą notę „C” w kategorii opory toczenia – oznacza to, że masz do czynienia z ekonomicznym ogumieniem, które potrafi zauważalnie obniżyć koszty zużycia paliwa. Klasa „C” w hamowaniu na mokrej nawierzchni to znakomite osiągnięcie jak na opony zimowe, które dobrze wróży Twojemu bezpieczeństwu. Hałas zewnętrzny oceniony na dwie fale i 72 dB to przyzwoity wynik, zwłaszcza w kategorii ogumienia zimowego z bieżnikiem kierunkowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here