Monitorowanie pojazdów

Zarządzanie flotą nigdy nie było tak proste jak w XXI wieku. Dzięki szerokiemu zastosowaniu monitorowania pojazdów, fleet manager może mieć dostęp do niemalże każdego parametru związanego z maszyną. Jednak wprowadzenie monitoringu to nie taka bułka z masłem – trzeba dokładnie przemyśleć parę kwestii, na których skupimy się w poniższym artykule.

Czy monitorowanie pojazdów jest potrzebne w mojej flocie samochodowej?

Czy każda flota samochodowa potrzebuje monitorowania pojazdów? Pytanie delikatnie filozoficzne sprowadza się najczęściej do tego, czy chcesz mieć pełną kontrolę w zarządzaniu flotą. Monitorowanie pojazdów z pewnością przyda się, gdy:

  • chcesz mieć kontrolę nad pracownikami
  • chcesz kontrolować stan pojazdów
  • chcesz obniżyć koszty eksploatacji pojazdów
  • chcesz wiedzieć, gdzie znajdują się Twoi kierowcy i sprawdzić czy należycie wykonują swoje obowiązki
  • chcesz zdalnie rozliczać płatne odcinki dróg krajowych i autostrad
  • chcesz optymalizować trasy, aby terminowo realizować usługi

Jeśli choć jeden z powyższych punktów pokrywa się z Twoimi oczekiwaniami względem monitorowania pojazdów, następnym krokiem jest wybór modułu GPS oraz jego instalacja w pojazdach.

Jaki lokalizator GPS będzie najlepszy do monitorowania pojazdów?

W tym przypadku musisz zwrócić uwagę na to, jaki typ pojazdu chcesz monitorować – inne moduły mogą być użyteczne w przypadku floty jednośladów, a inne dla maszyn rolniczych. W zależności od floty warto także zastanowić się jaki sposób montażu będzie najlepszy. Dla jednych będą to lokalizatory, które można zainstalować w pojeździe w kilka minut z uwagi na wielkość floty. Innym przypadkiem jest wyposażenie w moduły, które zbierają najwięcej informacji o pojeździe – te zazwyczaj wymagają większej ingerencji w pojazd.

Lokalizatory IKOL do monitorowania pojazdów

Wyposażając flotę samochodową w lokalizatory GPS, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy IKOL. Można w niej znaleźć kilka różnych modułów przeznaczonych do monitorowania właściwie każdego rodzaju pojazdu. Wśród nich możemy wyróżnić:

  • IKOL GO – lokalizator GPS instalowany pod maską. Bardzo podstawowa wersja przewiduje możliwość poszerzenia o wiele dodatkowych opcji np. odcięcie rozrusznika.
  • IKOL CAN – moduł GPS instalowany bezpośrednio w szynie CAN. Lokalizator zbiera informacje spływające do magistrali CAN. Dzięki niemu uzyskasz dokładne informacje płynące z czujników w pojeździe m.in. dotyczące temperatury, zamkniętych okien lub drzwi czy zapiętych pasów. Zbierane informacje różnią się w zależności od modelu i marki auta.
  • IKOL OBD – lokalizator GPS, który działa na zasadzie plug&play – instalacja polega na włożeniu go w gniazdo diagnostyczne OBD, można więc przeprowadzić ją samodzielnie.
  • IKOL QUICK – lokalizator montowany na akumulatorze, który można zainstalować samodzielnie już w 2 minuty. Niezwykle dokładnie, ma możliwość poszerzenia o dodatkowe funkcje.

Wygodna obsługa monitoringu pojazdów z aplikacją mobilną!

Każdy z wyżej wymienionych modułów można wygodnie obsługiwać bez wychodzenia z domu – wystarczy zainstalować aplikację mobilną na telefonie lub tablecie. Z tego poziomu przejrzysz raporty, możesz ustawić alerty, a także sprawdzić bieżącą oraz przeszłą lokalizację pojazdu. Aplikacja jest intuicyjna w obsłudze i nawet najwięksi przeciwnicy smartphonów przyznają, że to zdecydowany krok naprzód w monitorowaniu pojazdów.

Jeśli zastanawiasz się nad instalacją modułu do monitoringu swojego pojazdu, sprawdź pełną ofertę na ikol.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here