Im więcej produktów na rynku, tym trudniej wyłuskać perełkę – dotyczy to także branży oponiarskiej. Podczas gdy Twój sąsiad zachwyca się nowym modelem promowanym przez Bibenduma, kolega z pracy usilnie namawia Cię na zakup zimówek od słynnego amerykańskiego koncernu. Tymczasem Ty wahasz się pomiędzy kompletem od Bridgestone, a niemieckimi oponami spółki Contintental AG. Ty się zastanawiasz, a czas leci i producenci wypuszczają na rynek kolejne mniej lub bardziej udane ogumienie. No dobrze, ale zakupu nowych opon – zwłaszcza zimowych – nie można odkładać w nieskończoność. Dlatego w tym wpisie chcemy Ci zaproponować skandynawskie opony zimowe Nokian WR D4, tym razem w rozmiarze 215/60 R 16 99H XL. Potrzebujesz mniejszych lub większych opon? Nic nie szkodzi – właściwości poszczególnych rozmiarów są podobne, choć mogą różnić się ocenami w etykiecie unijnej i indywidualnymi parametrami.

Opony Nokian WR D4 215/60 R16 99H XL – podstawowe informacje

Fińskie opony zimowe z serii WR D4 należą do segmentu premium. Co to znaczy? Otóż w tej kategorii znajdziesz ogumienie z wysokiej jakości materiałów i wykonane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Rezultaty pracy inżynierów widać po opiniach kierowców i wynikach testów motoryzacyjnych – opony klasy premium są po prostu najlepsze. I zazwyczaj najdroższe, choć w tym przypadku nie można narzekać na cenę. Nokian WR D4 w rozmiarze 215/60 R16 99H XL kosztują ok. 440 zł za sztukę – zdecydowanie jest to jedna z mistrzowskich propozycji w tym przedziale cenowym.

Zwróć przy tym uwagę, że masz do czynienia z oponami do aut osobowych, ale o szczególnych parametrach. Oznaczenie XL informuje o specjalnym wzmocnieniu ogumienia, dzięki któremu ten model znosi większy nacisk niż standardowe opony w tym rozmiarze. Z kolei indeks 99H oznacza, że opony Nokian WR D4 w rozmiarze 215/60 R16 mogą wytrzymać jazdę do 210 km/h i z obciążeniem 775 kg (na jednej oponie). Wniosek? Fiński producent stworzył zimówki o bardzo wysokiej wytrzymałości dla wymagających klientów.

Kierunkowy bieżnik o agresywnej rzeźbie dosłownie „wgryza” się w śnieg i aktywnie odprowadza błoto, dzięki czemu nie musisz obawiać się o swoje bezpieczeństwo pomimo zaniedbań drogowców. Odpowiednio rozmieszczone lamele i komputerowo zaprojektowane bloki gwarantują bardzo dobrą przyczepność nawet na śliskiej od lodu nawierzchni. Twórca opon Nokian WR D4 obiecuje również precyzyjną kierowalność bez względu na warunki i dynamikę jazdy, dzięki czemu auto wypadnie z toru przy pokonywaniu zakrętu.

Nokian WR D4 215/60 R16 R16 99H XL – etykieta unijna

Etykieta unijna sugeruje, że skandynawska marka zbliżyła się do ideału. Ocena „B” dla przyczepności na mokrej nawierzchni to bardzo wysoki wynik, przy czym na stronie producenta można znaleźć informację, że niektóre rozmiary uzyskały w tej kategorii najwyższe oznaczenie „A”. Można więc mieć pewność, że opony Nokian WR D4 215/60 R16 R16 99H XL zapewnią uczestnikom ruchu maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy w ulewnym deszczu czy po roztopionym śniegu.

Ten model nie zawodzi również w kwestii zużycia paliwa – bardzo dobra nota „C” dla oporów toczenia pozwala sądzić, że fińskie zimówki oszczędzają środowisko i… portfel właściciela.

Co ciekawe, jak na opony z bieżnikiem kierunkowym model WR D4 pozytywnie zaskakuje pod względem emitowanego hałasu. Zaledwie 69 dB wróżą bardzo komfortową jazdę w błogiej ciszy.

Nokian WR D4 – opinie polskich kierowców

Jeśli uzależniasz zakup opon od opinii użytkowników, zdecydowanie nie możesz pominąć modelu Nokian WR D4 w swoich rozważaniach. Kierowcy polecają fińskie ogumienie ze względu na płynność jazdy i bezproblemowe pokonywanie dużych odległości podczas jednej podróży. Brak wibracji i uciążliwego hałasu przy rozwijaniu autostradowych prędkości to kolejny atut, który potwierdza ocenę uzyskaną na etykiecie.

Jednak co najważniejsze, opony Nokian WR D4 gwarantują bezpieczeństwo zimą – użytkownicy doceniają ten model za doskonałe trzymanie się śliskiej nawierzchni, nawet w trakcie nagłego hamowania. Według opinii kierowców ogumienie sprawuje się wyśmienicie podczas ruszania z oblodzonego asfaltu czy wyjeżdżania z zaśnieżonego parkingu, nie wpada też w poślizg na ostrych zakrętach. Kierowcy porównujący model Nokian WR D4 do topowych marek (Goodyear, Michelin, Continental, Pirelli) albo nie zauważyli różnicy, albo skłaniają się ku produktowi fińskiego producenta. Trudno o lepszą rekomendację.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here