Najlepsze wycieraczki hybrydowe

Wszyscy kierowcy wiedzą jak bardzo denerwujący jest fakt pojawienia się smug na szybie podczas jazdy w deszczu. Nie dość, że ogranicza to widoczność, to jeszcze realnie może wpłynąć na nasz czas reakcji podczas kolizji. Powód jest zazwyczaj bardzo prozaiczny – zużyły się nam wycieraczki. Na szczęście koszt ich zakupu nie jest wysoki, więc zabieramy się do zamawiania. Ciekawą propozycją są wycieraczki hybrydowe – co warto o nich wiedzieć?

Dlaczego wycieraczki hybrydowe?

Wycieraczki hybrydowe to prawdopodobnie ten typ wycieraczek, który za niedługo zastąpi wszystkie inne. Są bardzo łatwe do założenia, więc nawet osoba, która robi to pierwszy raz, na pewno sobie poradzi. Jedną z ich zalet jest cichość pracy – gdyby nie to, że widzimy jak się poruszają, to moglibyśmy pomyśleć, że ich nie ma. W połączeniu z odpowiednim użytkowaniem wystarczą nam spokojnie na rok. Oczywiście zaleca się wymianę każdych wycieraczek po czterech porach roku. Jeżeli chodzi o budowę, to ich pióro jest całkowicie zasunięte obudową. Warto inwestować w sprawdzone marki, takie jak Valeo: https://www.valeoservice.pl/pl. Jest to jeden z najlepszych producentów wycieraczek, pionier jeżeli chodzi o różne, ułatwiające życie rozwiązania. Także liczne testy potwierdzają, że inwestując pieniądze w wycieraczki samochodowe Valeo otrzymamy najwyższą jakość, a co za tym idzie, zwiększymy swoje bezpieczeństwo na drodze.

Jak przedłużyć żywotność wycieraczek hybrydowych?

Aby tego typu wycieraczki posłużyły nam dłużej, warto odpowiednio ich używać. Teraz, w okresie zimowym, kiedy śnieg zalega na naszych samochodach, nie ma chyba gorszego widoku rano, niż lód na przedniej szybie. Często, kiedy kierowcy się spieszy, zamiast ręcznego usuwania lodu próbuje włączyć nawiew i użyć wycieraczek. Jest to bardzo duży błąd, który powoduje ścieranie się pióra wycieraczek. Możemy być pewni, że im dłużej będziemy wykonywać tą czynność, tym szybciej zamówimy kolejny egzemplarz.

Jeśli chodzi o zimowe warunki, to kolejnym błędem jest odczepianie na siłę przymarzniętej wycieraczki do szyby. Choć na pierwszy rzut oka nic się z nią nie dzieje, to jednak uszkadzamy jej strukturę. Spróbujmy użyć odmrażacza, bądź poczekajmy aż szyba się zagrzeje.

Natomiast latem czy jesienią, kiedy na drogach zalega piach czy też opady z drzewa, dobrze jest używać większej ilości płynu do spryskiwaczy, który „rozmiękczy” brud. Usuńmy też patyki czy liście – one również mogą powodować mikrouszkodzenia. Dobrze jest także podczas każdego mycia auta wytrzeć wycieraczki od spodu (w miejscu styku z szybą) miękką ściereczką, by pozbyć się nadmiaru brudu z tamtego miejsca.

Dobra widoczność i odprowadzanie wody to konieczne cechy, by podczas deszczu czy śnieżycy czuć się bezpiecznie i móc spokojnie prowadzić samochód. Jednym z najlepszych rozwiązań są wycieraczki hybrydowe – ciche oraz odporne na warunki atmosferyczne. Na szczęście, koszt ich zakupu jest całkowicie niewspółmierny do roli, jaką one pełnią.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here