Jak dobrać buty motocyklowe?

Jednym z hobby, które jest w stanie dostarczyć niezapomnianych wrażeń oraz dużej dawki adrenaliny jest jazda motocyklem. To szczególnie interesujące zajęcie, jednak potrafi być ono niebezpieczne. By uchronić się przed ewentualnymi uszkodzeniami ciała należy przede wszystkim zakupić odpowiedni strój, który zagwarantuje kompleksową ochronę. Jednym z elementów są bez wątpienia buty motocyklowe, których wybór jest szczególnie istotny.

Rola butów

Na samym początku należy uświadomić sobie jak istotną rolę odgrywa prawidłowo dobrane obuwie motocyklowe. Specjalne modele wykorzystywane do jazdy na motocyklu powinny posiadać dodatkowe zabezpieczenia w postaci usztywnień, protektorów oraz ślizgaczy, co pozwoli uchronić przed kontuzjami na skutek wypadku.

Rozmiar obuwia

Jak w przypadku każdego obuwia, tak i w przypadku butów motocyklowych niezwykle ważny jest prawidłowy dobór rozmiaru buta. Ten aspekt odpowiada przede wszystkim za wygodę oraz komfort podczas jazdy. Naturalnie dobrze dobrane obuwie nie może być ani za duże, ani za małe. Najlepszym rozwiązaniem jest przymierzanie modeli oraz szukanie najwygodniejszego.

Płeć ma znaczenie

Z pozoru buty motocyklowe zarówno męskie jak i damskie nie odznaczają się niczym specjalnym, a tak naprawdę pomylenie ich w trakcie zakupu może się zdarzyć. Jednak różnice występujące pomiędzy obuwiem dla obu płci są całkiem spore. Tutaj główną rolę odgrywa sama budowa stopy u kobiet oraz mężczyzn, przy czym u płci pięknej są one najczęściej znacznie mniejsze oraz mniej masywniejsze. Pomyłka nie wchodzi praktycznie w grę.

Długie oraz krótkie modele

Na rynku można aktualnie odnaleźć dwa najczęściej spotykane modele butów motocyklowych: długie oraz krótkie. Zarówno jedne, jak i drugie mają swoje zalety, jak i wady, o których należy wspomnieć. Buty krótkie cechuje się przede wszystkim stosunkowo sporą wygodę. Mogą być wykorzystywane podczas przemieszczenia się na co dzień, dzięki czemu sprawdzą się podczas wyjazdów na miasto. Z drugiej zaś strony nie są one tak dobrym zabezpieczeniem jak modele długie, które sięgają praktycznie do kolan i nie są może zbyt wygodne, za to kompleksowo chronią stopę przed uszkodzeniem. Sam dobór rodzaju butów jest uzależniony od rodzaju tras oraz indywidualnych preferencji.

Podsumowanie

Reasumując, buty motocyklowe są jednym z najważniejszych elementów ubioru u motocyklisty. Stosowanie się do wyżej wymienionych wskazówek może okazać się kluczowe podczas doboru właściwego obuwia.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.metalroute.pl/pol_m_Ciuchy-motocyklowe_Buty-motocyklowe-393.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here