Jeśli szukasz naprawdę solidnych opon zimowych, Dunlop Winter Sport 5 to opcja, którą zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę. Produkt ten pojawił się na rynku w 2015 roku i wówczas nie miał sobie równych. Zresztą mimo mijających lat, wciąż ma się świetnie, a kierowcy chętnie sięgają po “piątkę” Dunlopa w kolejnych sezonach. Opony te otrzymały również szereg nagród, w tym Sportscars 2015 oraz ADAC 2016.

Czym odznaczają się opony Dunlop Winter Sport 5?

Co sprawia, że Dunlop Winter Sport 5 są tak dobrym produktem? Jakim cudem osiągnęły tak wysokie wyniki w testach i zebrały tyle pozytywnych komentarzy (zarówno profesjonalnych recenzentów, jak i samych użytkowników)?

Produkt Dunlop z 2015 roku dowiódł, że jest to jedna z tych firm, które pchają rynek oponiarski do przodu. Prawdziwe wyrazy uznania należą się jednak Goodyear, bo właśnie ta firma jest właścicielem Dunlop i to ona zadecydowała o tym, by w produkcji wykorzystać nowoczesne centra badawcze zlokalizowane w Niemczech i Japonii.

Dunlop Winter Sport 5 jest połączeniem dobrych branżowych praktyk produkcyjnych i zupełnie nowych rozwiązań. Na co może liczyć użytkownik? Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na różnorodne lamelki, które doskonale radzą sobie ze zmienną zimową nawierzchnią. Bieżnik opony ma charakter multiradius tread, co oznacza układ wielokątowy, równo rozkładający się na całej powierzchni styku.

Zadbano tu także o równomierny rozkład nacisku na całej oponie, za pomocą bezszwowej opaski nylonowej ograniczającej zniekształcenia na obwodzie. Co daje taki zabieg? Opona mniej zniekształca się w trakcie dynamicznej jazdy, więc jej przyczepność jest cały czas na równym, wysokim poziomie a bieżnik ściera się równomiernie na całej powierzchni.

Wysoka przyczepność opon Dunlop Winter Sport 5 to także zasługa mieszanki surowcowej zawierającej krzemionkę. Taki skład gwarantuje też dłuższy czas eksploatacji.

Czy warto kupić Dunlop Winter Sport 5?

Jeżeli lubisz szybką i dynamiczną jazdę niezależnie od warunków atmosferycznych i rodzaju nawierzchni, Dunlop Winter Sport 5 będą zdecydowanie dobrym wyborem. Opony te gwarantują doskonałą przyczepność i wysoki poziom kontroli nad autem na ośnieżonej lub zabłoconej nawierzchni.

Jeśli masz zamiar je kupić, najlepiej dokonaj zakupu… po zakończeniu sezonu zimowego i poczekaj na następną zimę, by się nimi nacieszyć. Taką poradę powinny sobie wziąć do serca zwłaszcza te osoby, które nie lubią przepłacać. Dunlop Winter Sport 5 nie zdeaktualizują się zbyt szybko. Na pewno wciąż będą świetnym rozwiązaniem w kolejnym sezonie. Są to natomiast popularne opony, co przekłada się na ich cenę. W dodatku sprzedawcy na krótko przed zimą chętnie podnoszą stawki, bo wtedy popyt jest największy.

Dunlop Winter Sport 5 objęte są 5 letnią gwarancją, która może być liczona od momentu zakupu. Jednocześnie jednak producent zastrzega sobie prawo do skrócenia tego okresu dla starszych opon. Maksymalny czas gwarancji to 8 lat, więc podczas odbierania opon warto zwrócić uwagę na rok ich produkcji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here