Jeżeli szukasz opon klasy premium, to Bridgestone Blizzak LM001 zdecydowanie zasługuje na Twoją uwagę. LM001 powstały jako następca LM32, które również cieszyły się bardzo dobrymi opiniami. Bridgestone po raz kolejny udowodnił, że nazwa tej firmy powinna być wymieniana wśród najlepszych producentów branży oponiarskiej. Co sprawia, że opony Bridgestone Blizzak LM001 zasługują na pochlebne opinie?

Charakterystyka opon Bridgestone Blizzak LM001

Czym Blizzak LM001 różnią się od poprzedniej propozycji tego producenta? Na szczęście Bridgestone należy do tych przedsiębiorstw, które dokładnie analizują krytyczne głosy użytkowników i testerów na całym świecie. Dlatego z każdą nową generacją możemy liczyć na ulepszenia w stosunku do poprzednich produktów.

I tak w LM32 mieliśmy do dyspozycji bieżnik z dość charakterystycznym “splecionym” wzorem. Bridgestone postanowiło to zmienić. Aktualnie rowki są ostrzejsze i bardziej geometryczne. Do tego gęściej upakowano lamele. Wygląd bieżnika nie ma dla większości kierowców kluczowego znaczenia, ale jeśli lubisz zwracać uwagę na ten aspekt, to Bridgestone Blizzak LM001 przypadnie Ci do gustu. Oczywiście decyzje o zmianach nie były podyktowane względami wizualnymi. Jak wpłynęły na właściwości jezdne?

W tym modelu udoskonalono ochronę przed aquaplaningiem i zwiększono uniwersalność opony – lepiej radzi sobie ona na różnych typach nawierzchni, które zimą może spotkać kierowca na drodze. LM001 otrzymały żebrowane boki, dzięki którym opona ma lepszą wymianę ciepła z otoczeniem.

Opór toczenia jest podobny, jak w poprzednim modelu. Jeśli więc jesteś zadowolony z ekonomii jazdy na LM32, to Bridgestone Blizzak LM001 również przypadnie Ci do gustu pod tym względem.

Sam producent wymienia również takie technologie, jak:

  • RunFlat
  • NanoPro-Tech

Druga z nich ma na celu usprawnienie przyczepności przy zmiennych temperaturach. Pierwsza technologia natomiast ucieszy kierowców, którzy mają tendencję do łapania “kapci”. RunFlat według BridgeStone ma gwarantować bezpieczne dla kierowcy i pojazdy dojechanie do serwisu po pęknięciu opony. Producent zarzeka się, że Bridgestone Blizzak LM001 są w stanie wytrzymać nawet 80 km bez ciśnienia.

Wśród minusów tego modelu trzeba natomiast wymienić jedną cechę: stosunkowo wysoki poziom hałasu. Nie będzie on przeszkadzał użytkownikom tańszych opon, którzy postanowili przesiąść się na klasę premium, ale kierowcy przyzwyczajeni do wysokiej jakości “zimówek” mogą być niemiło zaskoczeni.

Czy warto kupować Bridgestone Blizzak LM001?

Mimo jednej konkretnej wady, należy uznać, że opony Bridgestone Blizzak LM001 to bardzo udany produkt, który oferuje wysoką jakość za stosunkowo niewielkie pieniądze (konkurencja o podobnych właściwościach jest często dużo droższa). Jednak jeśli względy ekonomiczne są kluczowe przy podejmowaniu zakupowej decyzji, warto też zastanowić się nad starszymi LM32, które nadal pozostają interesującą propozycję – po pojawieniu się następcy, jak to zwykle bywa na wolnym rynku, ich cena wyraźnie spadła. Oba modele przeznaczone są dla kierowców preferujących szybką i dynamiczną jazdę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here