Czas na wymianę wycieraczek samochodowych

Wycieraczka samochodowa to element wyposażenia każdego pojazdu, w przypadku którego najłatwiej można ocenić poziom jego wyeksploatowania. Bez trudu zauważymy pierwsze oznaki zużycia wycieraczek w postaci smug pozostawianych na szybie przez pracujące pióra oraz nieprzyjemnych dla ucha dźwięków emitowanych w momencie przesuwania się gumowego elementu wycieraczki po powierzchni szyby samochodowej. W trosce o dobrą widoczność w czasie jazdy, a tym samym bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników drogi, zużyte pióra wycieraczek należy wymienić na nowe niezwłocznie po stwierdzeniu pierwszych objawów ich wyeksploatowania.

Płaskie wycieraczki

Wycieraczki płaskie to od wielu lat najczęściej wybierany przez posiadaczy samochodów w Polsce rodzaj pióra. Stosunkowo do niedawna tego typu wycieraczki samochodowe montowane były wyłącznie do nowych aut. Z uwagi na ograniczenia konstrukcyjne nie było one dostępny dla użytkowników starszych modeli pojazdów. Sytuacja ta zmieniła się jednak w momencie rozpoczęcia produkcji piór płaskich wycieraczek wyposażonych w uchwyty montażowe przeznaczone do wszystkich innych samochodów. 

Popularność płaskich wycieraczek

O popularności płaskich wycieraczek w dużej mierze zadecydowały ich wysokie walory użytkowe. Nowoczesna konstrukcja płaskich wycieraczek przyczyniła się nie tylko do poprawy aerodynamiki wyposażonych w nią pojazdów, ale prawiła także, iż pióra płaskich wycieraczek niemal bezszelestnie przesuwają się po szybie samochodowej. Do tego bardzo skutecznie usuwają z niej wodę i pojawiające się na jej powierzchni zanieczyszczania. Wszystko to stało się możliwe dzięki zmianom polegającym na wyeliminowaniu tradycyjnego szkieletu i zastąpieniu tego przestarzałego elementu innowacyjnym rozwiązaniem w postaci wyprofilowanego, podłużnego wzmocnienia, zintegrowanego na stałe z gumowym elementem odpowiadającym bezpośrednio za oczyszczanie szyby. Poprawiono tym samym siłę docisku pióra do szyby, która została równomiernie rozłożona na całej jego długości.

Dostępność płaskich wycieraczek na naszym rynku

Bezpośrednio po rynkowym debiucie, płaskie wycieraczki dostępne były wyłącznie w katalogach produktów zachodnich korporacji, zajmujących się produkcją części i akcesoriów samochodowych. Aktualnie dostępne są one również w ofertach krajowych producentów wycieraczek. Jakość, produkowanych w naszym kraju, płaskich wycieraczek nie ustępuje tym wytwarzanym przez koncerny takie jak Bosch czy Delphi. Ponadto wyroby krajowych producentów są, w większości przypadków dużo tańsze, od ich zachodnich odpowiedników. 

Dobrym tego przykładem są płaskie wycieraczki produkowane przez firmę Dipp. Polski producent wycieraczek samochodowych od początku swojej działalności postawił na jakość swoich produktów, utrzymując jednocześnie ich cenę na przyzwoitym poziomie. Na stronie internetowej producenta zakupimy na przykład komplet wycieraczek do Audi A4 B6 w cenie 39 złotych. Klienci internetowego sklepu firmy Dipp mogą liczyć na pomoc w wyborze właściwej długości piór wycieraczek oraz zakupu piór z odpowiednim uchwytem mocującym. Wszystkie produkty marki Dipp cieszą się wśród kierowców bardzo dobrą opinią. Wycieraczki samochodowe Dipp zyskały uznanie za swoją długą żywotność oraz bardzo dobrą jakość wykonania. Firma Dipp nie stosuje w swoich wycieraczkach rozwiązania w postaci uniwersalnych uchwytów mocujących. W przypadku wycieraczek tej marki pewne mocowanie do ramienia wycieraczki gwarantują dedykowane zaczepy, identyczne z tymi, jakie zaprojektował producent danego modelu auta.

komplet płaskich wycieraczek samochodowych marki dipp

Pamiętajmy o regularnej kontroli stanu technicznego wycieraczek w posiadanym samochodzie. Tylko w pełni sprawne wycieraczki zagwarantują bezstresową, komfortową i bezpieczną jazdę podczas deszczu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here