Wymiana opon

Chyba każdy fan czterech kółek lubi poruszać się zadbanym i sprawnym autem. Niestety, aby cieszyć się komfortem jazdy, jesteśmy zmuszeni dbać o bardzo wiele czynników. Trzeba wybierać dobrej jakości paliwa, by nie uszkodzić układu wtryskowego, używać odpowiedniej chemii samochodowej do czyszczenia czy odgrzybiać i dezynfekować klimatyzację. Oprócz tego musi nam także starczyć cierpliwości, aby należycie zatroszczyć się o kwestię ogumienia. Wymiana opon jest koniecznością przynajmniej dwa razy do roku. Czasem możliwa jest także naprawa. Warto wiedzieć, co w tej kwestii oferują serwisy samochodowe i jaką usługę wybrać w przypadku naszego pojazdu.

Wymiana opon – kiedy się na to zdecydować?

Sezon letni oraz zimowy stawiają przed kierowcami różnego wyzwania, na które należy być przygotowanym. Wymiana opon, kiedy zmieniają się warunki atmosferyczne to obowiązkowy punkt na liście odpowiedzialnego posiadacza samochodu. Mieszanka, z której wykonane są zimowe opony jest dużo bardziej miękka i elastyczna, co sprawia, że sprawdza się w niskich temperaturach. Warto więc zdecydować się na wymianę, kiedy zaobserwujemy na termometrze spadek poniżej 7 stopni Celsjusza. Latem natomiast, kiedy jedziemy po rozgrzanym asfalcie, zimowe ogumienie nie będzie poprawnie funkcjonować. Koniecznie musimy także wymienić oponę, kiedy zaobserwujemy  na niej charakterystyczne wybrzuszenie. W przeciwnym razie ryzykujemy, że wybuchnie podczas jazdy. Jeśli ogumienie służy nam więcej niż 10 lat, także powinniśmy posłać je na emeryturę.

Wymiana opon – kiedy lepiej naprawić?

Niektóre opony da się jeszcze uratować. Jeśli na przykład nastąpi przebicie punktowe, nie jest głębsze niż 5mm, a nasza opona nie ma bardzo wysokiego indeksu prędkości, możemy jeszcze ją uratować. Warto sprawdzić także, co w tym zakresie oferuje serwis z Tarnowa, zajmujący się wymianą opon i nie tylko. Można o tym przeczytać tutaj https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/serwis-opon. Ciekawe są usługi takie jak renowacja i prostowanie felg oraz optymalizacja opon, która znacząco poprawia komfort jazdy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here