Podkłady dla psów

0
491

Niechciane kałuże moczu w mieszkaniu i wciąż unoszący się brzydki zapach to zmora wielu właścicieli psów, a zwłaszcza tych najmniejszych, jeszcze nie nauczonych załatwiania swoich potrzeb w wyznaczonym miejscu pupili. Na szczęście jest na to świetne rozwiązanie, umiejące szybko poradzić sobie z tym problemami. Są nim podkłady dla psów, a dokładniej maty do sikania. Najczęściej tego typu produkty higieniczne dla psów pokryte są specjalnym żelem, który ma pochłaniać nieprzyjemne zapachy, a wyłożona na spodzie folia wszelką wilgoć, dzięki czemu nie ma obaw, że coś przesiąknie na panelu lub dywan. Dodatkowo rozwiązanie, jakim są maty dla psów jest bardzo oszczędne. Nie trzeba ich zmieniać po załatwieniu jednej potrzeby, można spokojnie wykorzystać ją kilka razy, co jest w pełni higieniczne i bezpieczne.

Do czego służą podkłady dla psów?

Maty higieniczne dla psów mają przede wszystkim jedno bardzo ważne zastosowanie – uczą psy załatwiania swoich w wyznaczonym do tego miejscu oraz od najmłodszych lat trenują ich dyscyplinę i dbanie o czystość. Jednak takie podkłady sprawdzą się również u trochę starszych psów, na przykład podczas wyjazdów, do specjalnego transportera, po operacjach, gdy pupil jest za słaby, aby mógł wyjście na zewnątrz i się załatwić lub podczas pokazów z udziałem psów. Podkłady dla pupili minimalizują ryzyko zabrudzenia mieszkania, samochodu lub każdego innego miejsca, gdzie może istnieć ryzyko, że pies będzie chciała załatwić swoją potrzebę.

Jak nauczyć psa załatwiać się na podkłady higieniczne?

Zakupienie specjalistycznej maty higienicznej dla psów to dopiero pierwszy krok. Najważniejsze będzie nauczenie swojego pupila jak się do niej przyzwyczaić i jak zacząć z niej korzystać. Jak można się domyślić, najszybciej będzie to zrobić ze szczeniakiem, który bardzo łatwo i szybko uczy się wielu rzeczy. Z dorosłym psem może być już trochę trudniej. Na samym początku należy postawić swojego czworonoga na podkładzie, gdy zaobserwuje się, że chce on załatwić swoją potrzebę. Przez pierwsze kilka razy może się to nie udać, jednak praktyka czyni mistrza. Dodatkowym ułatwieniem i zachętą dla psów może być każdorazowe obdarowywanie ich smakołykiem. Dzięki takiemu zachowaniu, pupil będzie kojarzył całą czynność z czymś dobrym i pozytywnym.

Warto korzystać z maksymalnie dwóch mat higienicznych na całe mieszkanie, ponieważ może to ułatwić naukę i nie wprowadzać psa w błąd. Jednak pamiętaj, że Ty też musisz wiele się nauczyć. Przede wszystkim odczytywania sygnałów swojego pupila, dotyczących chęci załatwienia swoich otrzeb. Bez tego szkolenie go i dalsza praca z nim może być utrudniona.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here