warsztat

Ceny usług w warsztatach samochodowych ciągle rosną, co ma bezpośredni związek z rosnącym stopniem skomplikowania nowoczesnych pojazdów. Naprawiając i serwisując swój pojazd samodzielnie możemy więc zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Sprawdźmy w takim razie bez jakich narzędzi nie obejdziemy się w domowym warsztacie. Ich zakupu możemy dokonać dowolnym internetowym sklepie narzędziowym zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów.

Porządny zestaw narzędzi ręcznych

Własny garaż należy wyposażyć przede wszystkim w dużą ilość tzw. narzędzi ręcznych, czyli kluczy, imadeł, młotków, przecinaków i tak dalej. Na początek dobrym pomysłem będzie wybór zestawu bazowego, zawierającego najbardziej podstawowe elementy, takie jak rękojeści z zapadką (tzw. grzechotki), przedłużki, nasadki itp. Na https://www.dowarsztatu.com/ znajdziemy również śrubokręty, nasadki specjalistyczne, szczypce, zszywacze tapicerskie czy mierniki grubości lakieru. Dobrze jest również zakupić sobie zestaw kluczy płaskich, ponieważ i one są niezastąpione w pewnych sytuacjach, tam gdzie nie jest możliwe włożenie klucza nasadowego z rękojeścią. Sklep posiada też narzędzia i akcesoria tnące, takie jak szlifierki kątowe, a także między innymi ściągacze do łożysk.

BHP, oświetlenie i ogrzewanie

Posiadanie garażu w ogrodzie lub na osiedlu pozwala nam pracować przy samochodzie przez okrągły rok. Zazwyczaj jednak garaże nie są ocieplone, a temperatury mogą spadać bardzo nisko. W sklepie www.dowarsztatu.com możemy zakupić nagrzewnice olejowe, które do pracy nie wymagają nawet podłączenia do sieci energetycznej. Można więc używać je również wtedy, gdy nie mamy prądu w garażu. Wystarczy podłączyć akumulator 12 V oraz nalać oleju opałowego lub napędowego, a w kilka chwil w garażu zrobi się ciepło i komfortowo. Do prac przy aucie niezbędne będzie porządne oświetlenie, takie jak lampy LED montowane na suficie i ścianach, a także ich przenośne odpowiedniki. Nie zapomnijmy o bezpieczeństwie, na które składa się stosowanie okularów ochronnych, rękawiczek i specjalnej odzieży, która przyda się np. podczas spawania.

Aby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa podczas prac pod samochodem, koniecznie stosujmy solidne podpórki, potocznie zwane kobyłkami. W sklepie możemy je znaleźć w różnych rozmiarach, dzięki czemu dopasujemy je bez problemu do posiadanego pojazdu. Warto też mieć mocny podnośnik hydrauliczny, zamiast zwykłej windy dołączanej do auta przed producenta. Pozwoli nam to podnieść pojazd wyżej i znacznie ułatwi wszelkie prace i naprawy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here