4 najważniejsze wskazówki dotyczące przygotowania sprzętu do sprzedaży na aukcji

W miarę rozwoju aukcji internetowych sprzedaż sprzętu ciężkiego staje się coraz łatwiejsza, szybsza i bardziej opłacalna dla sprzedawców. W dzisiejszych czasach właściciele sprzętu mają więcej możliwości w kwestii tego, gdzie i kiedy mogą sprzedać nadwyżki sprzętu niż kiedykolwiek wcześniej w historii aukcji. Dotyczy to zarówno sprzedaży pojedynczych maszyn, jak i całej floty.

Wspólnie z zespołem inspektorów sprzętu firmy Ritchie Bros. przygotowaliśmy 4 najważniejsze wskazówki, które pomogą Ci przygotować maszyny do aukcji i uzyskać jak najlepszą cenę.

  1. Dostarcz wcześniej sprzęt na plac aukcyjny

Zalecamy jak najwcześniejsze podpisanie umowy i dostarczenie maszyn na plac aukcyjny. Im wcześniej maszyny zostaną dostarczone na plac, tym szybciej potencjalni nabywcy będą mogli znaleźć je na miejscu.

Nasz zespół specjalistów do spraw marketingu zaczynie promowanie wystawionych na sprzedaż maszyn za pomocą m.in. broszur aukcyjnych, reklam online i e-maili reklamowych już na kilka tygodni przed rozpoczęciem aukcji. Im szybciej sprzęt znajdzie się na placu, tym wcześniej będzie reklamowany wśród kupujących.

  1. Podkreśl wszystkie wyjątkowe cechy maszyn

Jeśli maszyna, którą sprzedajesz, ma wyróżniające ją funkcje, powiadom nas o nich, gdy przekazujesz lub dostarczasz sprzęt. Zostaną one zamieszczone w raporcie z inspekcji i w rezultacie dowiedzą się o nich kupujący. Dzięki tym wyjątkowym cechom Twoja maszyna może wyróżnić się na tle innych.

  1. Wyczyść, napraw i pomaluj maszynę

Jeśli przedstawiona w raporcie z inspekcji maszyna jest czysta, kupujący może ocenić jej stan, dzięki czemu Twoja oferta jest bardziej atrakcyjna. Możesz wyczyścić ją samodzielnie przed dostarczeniem lub poprosić o to nasz zespół.

sprzedaż sprzętu ciężkiego

Możemy też wymienić potłuczone szklane elementy, usunąć naklejki, wymienić akumulatory i dokonać drobnych napraw mechanicznych. Dysponujemy również sprzętem do malowania i lakierowania maszyn, dzięki czemu będą się lepiej prezentować i wyglądać jak nowe.

Jeśli kupiona maszyna jest czysta i dobrze utrzymana, kupujący mogą od razu użyć jej do pracy, a sprzedający — spodziewać się większej liczby ofert.

  1. Dostarcz dokumentację serwisową, dowód rejestracyjny i inne ważne informacje

Dostępność dokumentów serwisowych i dowodów rejestracyjnych pomaga kupującym w wyborze maszyny. Mogą oni znaleźć w nich informacje dotyczące konserwacji sprzętu, np. czy części były odpowiednio wymieniane.

Ponadto jeśli sprzedający udostępni dowody rejestracyjne, zostaną one zamieszczone na stronie wraz z raportem z inspekcji. W dokumentach tych znajdują się informacje o tym, gdzie maszyna jest aktualnie zarejestrowana, dzięki czemu po dokonaniu sprzedaży można ją łatwo przerejestrować.

Ritchie Bros. zawsze dokonuje szczegółowych inspekcji wszystkich maszyn sprzedawanych na naszych aukcjach. Przeprowadzamy testy funkcjonalne, sprawdzamy funkcje i dołączony osprzęt oraz robimy dziesiątki zdjęć i filmów.

Oto zalecenia, które przygotowaliśmy, aby ułatwić i usprawnić sprzedaż sprzętu ciężkiego. Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących sprzedaży maszyn budowlanych, rolniczych czy transportowych, prosimy o kontakt z lokalnym zespołem obsługi klienta.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here